چهل عادت آدمهای موفق

کرایگ هایپر ؛ نویسنده ، محقق ، مقاله ‌نویس ، مجری رادیو و تلویزیون و یک سخنران حرفه ‌ای است . در ۲۵ سال گذشته ، او با کار هایش به‌ عنوان یک کارشناس حرفه ‌ای موفقیت در حوزه ‌های شخصی و اجتماعی معرفی شده . هاپیر یک سایت هم درباره سخنرانی موثر دارد که در آن نوشته : « من خواسته ‌ام بخش‌ های مهم کتاب ‌های کمکی که تا به حال خوانده ‌ام و تجربه‌ هایی که در زندگی ‌ام داشته ‌ام را به صورت ۴۰ نکته کلیدی فشرده کنم و در اختیار دیگران بگذارم تا در هر زمان بتوانند آن را بخوانند . مطمئنا کتاب ‌هایی که در سطح جهانی فروخته می ‌شوند و درباره خودیاری هستند ممکن است برای بعضی ‌ها قابل استفاده باشند ولی من مایلم چیزی بنویسم که برای همه مفید واقع شود . » حالا این شما و این هم ۴۰ توصیه کرایگ هایپر . بخوانید و قضاوت کنید .

۱) فرصت ‌هایی را می ‌بینند و پیدا می ‌کنند که دیگران آنها را نمی ‌بینند .
۲) از مشکلات درس می‌ گیرند ، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می ‌بینند .
۳) روی راه ‌حل ‌ها تمرکز می ‌کنند .
۴) هوشیارانه و روشمندانه موفقیت ‌شان را می ‌سازند ، در زمانی که دیگران آرزو می ‌کنند موفقیت به سراغ ‌شان آید .
۵) مثل بقیه ترس‌ هایی دارند ولی اجازه نمی ‌دهند ترس آنها را کنترل و محدود کند .
۶) سوالات درستی از خود می‌ پرسند . سوال ‌هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می ‌دهد .
۷) به ندرت از چیزی شکایت می‌ کنند و انرژی ‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌ دهند . همه چیزی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی‌ بافی و بی ‌ثمر بودن است .
۸) سرزنش نمی‌ کنند ( واقعا فایده ‌اش چیست ؟ ) آنها مسوولیت کار هایشان و نتایج کار هایشان را تماما به عهده می ‌گیرند .
۹) وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت‌ شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت ‌شان پیدا می ‌کنند و بیشتر از ظرفیت‌ شان از خود توقع دارند . آنها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می‌ کنند .
۱۰) همیشه مشغول ، فعال و سازنده هستند . هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه ‌ریزی می ‌کنند و فکر می ‌کنند تا وقتی که کارشان را انجام می ‌دهند استرس کمتری داشته باشند .
۱۱) خودشان را با افرادی که با آنها هم ‌فکر هستند متحد می ‌کنند . آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می‌ دانند .
۱۲) بلند پرواز هستند و دوست دارند حیرت ‌انگیز باشند . آنها هوشیارانه انتخاب می ‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی ‌گذارند زندگی ‌شان اتوماتیک ‌وار سپری شود .
۱۳) به وضوح و دقیقا می ‌دانند که چه چیزی در زندگی می ‌خواهند و چه نمی‌ ‌خواهند . آنها بهترین واقعیت را دقیقا برای خودشان مجسم و طراحی‌ می ‌کنند به جای اینکه صرفا تماشاگر زندگی باشند .
۱۴) بیشتر از آنکه تقلید کنند ، نوآوری می‌ کنند .
۱۵) در انجام کار هایشان امروز و فردا نمی ‌‌کنند و زندگی ‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی‌ دهند .
۱۶) آنها دانش‌ آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می‌ کنند . آنها از راه‌ های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی ، دیدن و شنیدن ، پرسیدن ، خواندن و تجربه کردن یاد می‌ گیرند .
۱۷) همیشه نیمه پر لیوان را می ‌بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند .
۱۸) دقیقا می ‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی ‌شان را با از شاخه ‌ای به شاخه‌ ای دیگر پریدن از دست نمی ‌دهند .
۱۹) ریسک ‌های حساب ‌شده ‌ای انجام می ‌دهند ؛ ریسک ‌های مالی ، احساسی و شغلی .
۲۰) با مشکلات و چالش‌ هایی که برای شان پیش می ‌آید سریع و تاثیرگذار رو به ‌رو می ‌شوند و هیچ ‌وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی ‌کنند . با چالش‌ ها رو به ‌رو می‌ شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می ‌برند .
۲۱) منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی ‌مانند تا آینده ‌شان را رقم بزند . آنها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت ، بهترین زندگی را برای خودشان می‌ سازند .
۲۲) وقتی بیشتر مردم کاری نمی ‌کنند ؛ آنها مشغول فعالیت هستند . آنها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند ، عمل می‌ کنند .
۲۳) بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌ شان کنترل دارند . آنها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ ‌گاه برده احساسات ‌شان نمی‌ شوند .
۲۴) ارتباط‌ گر های خوبی هستند و روی رابطه ‌ها کار می ‌کنند .
۲۵) برای زندگی ‌شان برنامه دارند و سعی می‌ کنند برنامه ‌شان را عملی کنند . زندگی آنها از کار های برنامه ‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است .
۲۶) در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می ‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند ، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می ‌فهمند .
۲۷) ارزش ‌های زندگی ‌شان معلوم است و زندگی ‌شان را روی همان ارزش‌ ها بنا می ‌کنند .
۲۸) تعادل دارند . وقتی از لحاظ مالی موفق هستند ، می ‌دانند که پول و موفقیت مترادف نیستند . آنها می ‌دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند ، موفق نیستند . این در حالی است که خیلی ‌ها خیال می ‌کنند پول همان موفقیتاست . ولی آنها دریافته ‌اند که پول هم مثل بقیه چیز ها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.
۲۹) اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده ‌اند . آنها قوی هستند و از اینکه راهی را می ‌روند که کمتر کسی می ‌تواند برود ، شاد می ‌شوند .
۳۰) از خودشان مطمئن هستند و به احساسات ناشی از اینکه کجا زندگی می‌ کنند و چه دارند و چه طور به نظر می ‌رسند ، توجهی ندارند .
۳۱) دست و دل باز و مهربان هستند و از اینکه به دیگران کمک می‌ کنند تا به خواسته ‌هایشان برسند خوشحال می ‌شوند .
۳۲) متواضع هستند و اشتباهات ‌شان را با خوشحالی می ‌پذیرند و به راحتی عذرخواهی می ‌کنند . آنها از توانایی‌ هایشان خاطر جمع هستند ولی به آن مغرور نمی ‌شوند . آنها خوشحال می ‌شوند که از دیگران بیاموزند و از اینکه به دیگران کمک می ‌کنند تا خوب به نظر برسند بیشتر از کسب افتخارات شخصی‌ شان لذت می ‌برند .
۳۳) انعطاف ‌پذیر هستند و تغییر را غنیمت می ‌شمارند . وقتی وضعیتی پیش می ‌آید که عادت ‌ها و آسایش روزمره ‌شان را بر هم می ‌زند از آن استقبال می ‌کنند و با آغوش باز وضعیت جدید و ناشناس را می ‌پذیرند .
۳۴) همیشه سلامت جسمانی خود‌شان را در وضعیت مطلوبی نگه می ‌دارند و می ‌دانند که بدن شان خانه ‌ای است که در آن زندگی می ‌کنند و به همین خاطر ، سلامت جسمانی برای آنها خیلی مهم است .
۳۵) موتور بزرگ و پرقدرتی دارند . سخت کار می‌ کنند و تنبلی نمی ‌کنند .
۳۶) همیشه منتظر بازتاب کار هایشان هستند .
۳۷) با افراد بد ذات و غیر موجه نشست و برخاست نمی‌ کنند .
۳۸) وقت‌ شان و انرژی ‌شان را روی وضعیت‌ هایی که از کنترل ‌شان خارج‌ است صرف نمی ‌کنند .
۳۹) کلید خاموش روشن دارند . می‌ دانند چگونه استراحت کنند و ریلکس شوند . از زندگی ‌شان لذت می‌ برند و سرگرم می ‌شوند .
۴۰) آموخته ‌هایشان را تمرین می ‌کنند . درباره تئوری ‌های عجیب و غریب خیالبافی نمی ‌کنند بلکه واقع ‌بینانه زندگی می‌ کنند .

/ 1 نظر / 8 بازدید
فرزام

زیبا گفته شد,منم مطالب آموزشی گاهی اوقات قرار میدم داخل وبم,درباره مسمومیت هم دارم می نویسم,سای می کنم تا تقریبا دو هفته دیگه تمام کنم,از یک کتاب معتبر دارم می گیرم حجم مطالب زیاده طول میکشه